Как выбрать мотокуртку

Як обрати мотокуртку

Безпека на мотоциклі – пріоритетне завдання кожного мотолюбителя. Важливо придбати не лише шолом та мотоботи, куртка – важливий елемент одягу мотолюбителів. Одні мотоциклісти віддають перевагу спеціальним курткам, інші обирають повне екіпірування або моточерепахи, а треті взаємозамінюють ці два варіанти.

ЗМІСТ

Мотоодяг не лише круто виглядає, але також захищає від травм та наслідків можливого падіння. Найкраще від ударів захищає моточерепаха, оскільки має більше захисних протиударних панелей.

Мото куртка – найважливіший предмет одягу для мотолюбителів. Вона захищає від вітру та холоду, ефективно пом'якшує можливі падіння. Якісний верхній одяг необхідно правильно підібрати. Вона не може бути великою чи маленькою. Мотоодяг повинен сидіти щільно, але при цьому не позбавляти можливості вільно рухатися. Всі захисні вставки не повинні бовтатися, а навпаки, щільно прилягати до тіла. Довжина рукавів – важлива частина вибору правильного розміру мото куртки. Тримаючи руку на кермі мотоцикла, зверніть увагу, що рукав має бути на одному рівні із зап'ястям.

Типи мотокурток

Кожен хоче круто виглядати на своєму мотоциклі, але не можна ставити це вище за безпеку, комфорт, функціональність. Вибір мотоекіпірування та аксесуарів зараз досить великий, тому не відразу розумієш, що краще взяти.
Які види мото курток виділяють:

  1. Текстильна туристична (турингова)
  2. Текстильна міська
  3. Літня (текстильна сітка)
  4. Класична шкіряна
  5. Спортивна.

    фото1.jpg

Текстильна туристична (турингова)

Тканинні куртки - хороша заміна шкіряним курткам. Такі куртки виготовлені з міцних, стійких до стирання матеріалів, вони забезпечують відповідний рівень захисту як від механічних пошкоджень, так і від несприятливих погодних умов. Важливою перевагою цього виду курток є велика кількість кишень.

Більшість курток йдуть зі знімною водонепроникною або утепленою підкладкою, їх носять цілий рік.

Міська мотокуртка

Міські моделі представляють собою більш короткі мотокуртки. Вони мають знімні підкладки, протектори, які розташовані в місцях, що найбільш пошкоджуються, при цьому не обмежують рухів. Міська модель це простіша версія туристичних мотокурток. У них не передбачена регульована вентиляція.

Літня куртка для мотоцикла

Літня куртка для мотоцикла (текстильна сітка). Зазвичай такі куртки легкі, тонкі, повітряні, в основному з сітки. Для відмінної вентиляції на грудях, рукавах, спині розташована міцна сітка, яка добре пропускає потік повітря, а схильні до стирання місця виконані з міцного текстилю. Для максимального захисту літні моделі мають вставки, які закривають важливі області тіла: лікті, плечі, спину. Шукайте куртки із сертифікатом CE для повного захисту. У більшості курток захисні вставки поміщаються в кишені, щоб їх можна було зняти або замінити за потреби.

Шкіряна мотокуртка

Шкіряні куртки для мотолюбителів роблять з волової або коров'ячої шкіри завтовшки не менше 1мм. Деякі моделі чоловічих шкіряних мотокурток оснащені спеціальними кишенями, які дають змогу встановлювати додаткові захисні пластини. Шкіра на стирання працює краще за будь-який міцний текстиль.

Спортивна мотокуртка

Спортивні куртки виготовляються зі шкіри або зносостійкого текстилю та містять удосконалений захист та амортизуючі матеріали для захисту. Найкраща спортивна мото куртка має форму та аеродинамічний дизайн, що забезпечує високу швидкість та мобільність на мотоциклі. Ці куртки часто виготовляються із високоякісних матеріалів, проходять суворі випробування для забезпечення оптимальних характеристик. Вони щільно прилягають до тіла та підходять для спортивної їзди чи перегонів.

Види захисту на мотокуртках

фото2.jpg

Мотоекіпірування призначене для того, щоб оберігати тіло від травм у разі падіння або контакту з іншим транспортним засобом. Є два типи протекторів – м'які та жорсткі. М'які – використовуються практично у кожній мото куртці.

Більшість мотокурток мають захист в області ліктів та плечей. Таке екіпірування допомагає захистити тіло від травм, забезпечуючи амортизацію в областях, які з найбільшою ймовірністю зазнають удару під час аварії.

Основним матеріалом, який використовують для мотоекіпірування є D3O. D3O-інноваційний захисний матеріал, що має унікальну молекулярну структуру, яка при ударі скріплюється. При звичайній їзді, матеріал D3O досить гнучкий та еластичний. Його використовують у найбільш травмонебезпечних місцях: коліна, плечі, зап'ястя, спина.

Ще одним сучасним матеріалом, який використовується для мотоекіпірування, є 3DF. 3DF - це спінений полімер, пресований у пластини з різною жорсткістю. Його зовнішній шар найщільніший, він приймає перший удар на себе, при цьому стає жорстким. Другий і третій пористі шари з низькою щільністю, їх завдання поглинути енергію удару. Інші шари стримують залишкову енергію удару.

Які б Ви не обрали захисні вставки, вони обов'язково повинні мати сертифікати якості CE.

Як підібрати розмір

фото3.jpg

Мотокуртки - найважливіший елемент екіпірування. Вони захищають від саден, ударів та негоди.

Верхній мото одяг вимагає ретельного підбору, оскільки він повинен сидіти ідеально. Витратьте час на те, щоб правильно провести ключові заміри та підібрати правильний розмір. Це особливо актуально, коли фізично неможливо приміряти куртку, наприклад, купуючи в інтернеті.

Спочатку заміряйте сантиметром об'єм грудей, робити це потрібно на вдиху. Потім виміряйте довжину рукава від плеча до кисті руки. Деякі мотокуртки призначені для носіння з довгими рукавичками, у них можуть бути короткі рукави. Для останнього вимірювання зробіть замір по лінії посадки штанів, обернувши сантиметр навколо талії, приблизно на 2 см вище пупка.

Більшість виробників мото курток надають таблицю розмірів, з її допомогою можна точно визначити, яка модель підійде за Вашими параметрами.

Поради щодо вибору мотокуртки

фото4.jpg

Ось на що потрібно звертати увагу під час вибору мотокуртки:

  1. Розмір. Модель, яка підходить Вам, щільно прилягатиме, але при цьому не буде тісною, не заважатиме вентиляції повітря. Шукайте куртку з регульованою талією, щоб максимально підігнати під себе.
  2. Довжина. Мотоодяг призначений для додаткової безпеки під час їзди. Те, що він показує Ваш стиль - другорядне. Переконайтеся, що задня частина куртки досить довга, щоб закрити спину.
  3. Захист. Гарне спорядження має якісний захист від ударів, сертифікований за стандартом СЄ (європейський стандарт). Дивіться куртки, які мають додатковий захист на ліктях, плечах, спині. Якісний верхній одяг має регульовані кишені для захисту, яку знімають під час чищення одягу.
  4. Застібки. Виробники використовують різні застібки - від застібок-блискавки та шнурків до липучок і кнопок. Вибирайте регульовані застібки на зап'ястях, шиї.
  5. Вентиляція. Хороша вентиляція у спекотні дні – це порятунок. Шукайте мотокуртки у яких є застібки-блискавки на грудях, спині, щоб забезпечити приплив повітря. Вентиляційні отвори під пахвами додають комфорту.
  6. Видимість. Світловідбивні поверхні, особливо на верхній частині тіла, збільшують Вашу помітність. Чим більша поверхня, тим краще.
  7. Водонепроникність. Ви заплатите більше за водонепроникний одяг, але якщо Ви багато катаєтесь, воно того варте. Дощовики - наступна найкраща альтернатива. Знімні водонепроникні накладки є практичними.
  8. Кишені. Зручність доступу до внутрішніх, зовнішніх кишень. Якщо куртка є водонепроникною, переконайтеся, що ущільнювачі кишень теж закриті.

Рейтинг популярних мотокурток

Рейтинг топових чоловічих мотокурток 2022:

  • Shima Mesh Pro
  • Revit Offtrack
  • Revit Quantum 2
  • Shima Hero
  • Bering Malibu
  • Bering Odyssee
  • Revit Galactic.

    фото5.jpg
Отримувати Новини Cайту
ВАС МОЖУТЬ ЦІКАВИТИ
Чи потрібні права на кросовий мотоцикл
Плануєте купити кросовий мотоцикл? Необхідно вивчити інформацію, які документи потрібні, і чи можна на ньому їздити дорогами загального користування.
Детальніше
Як обрати мотогуму
Вибір шин для мотоцикла – непросте завдання. Як і підбір екіпіровки, шини варто підбирати, виходячи з типу мотоцикла, характеру їзди. Після визначення вихідних критеріїв вибирайте гуму, щоб підібрати найкращий варіант із доступних.
Детальніше
Як обрати мотошолом
Мото шолом – надважливий елемент захисту мотоцикліста. Він захищає найважливіше – голову мотоцикліста. Обирайте шоломи із міцних матеріалів, вони досить комфортні, повітропроникні.
Детальніше
Як обрати мотокуртку
Безпека на мотоциклі – пріоритетне завдання кожного мотолюбителя. Важливо придбати не лише шолом та мотоботи, куртка – важливий елемент одягу мотолюбителів.
Детальніше